בני שר שלום עו"ד
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפ לאזרח - old

 
 
זיכרון דברים: מסמך משפטי לכל דבר
טעות נפוצה ביותר היא לחשוב, כי לזיכרון דברים אין תוקף משפטי מחייב, אלא אך ורק לחוזה הרכישה עצמו.
 
 
 
 
 
הערת אזהרה: מהי ומדוע היא כה חשובה?
ישנה חשיבות מכרעת ברישומה של הערת אזהרה בעסקת מקרקעין, שכן מרגע רישום ההערה לא ניתן לבצע כל פעולה בנכס שעליו נרשמה הערת האזהרה. הדבר מבטיח למי שרושם הערה לטובתו, שלא יתבצעו עסקאות נוגדות על אותו נכס. בכך המבצע שומר על זכותו להירשם כבעלים של הנכס.
 
 
 
 
 
כל מה שרציתם לדעת על מס שבח
לפי חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג – 1963 (להלן – "החוק"): חלה חובה על המוכר לשלם מס שבח על כל מכירת דירה או נכס מקרקעין אחר, אלא אם כן חל לגביו פטור מתשלום מס שבח. האם המוכר זכאי לפטור מתשלום מס שבח בגין עסקת מכירת דירה היא שאלה שמעלה סוגיה בעלת חשיבות אקוטית במסגרת עסקאות מקרקעין.
 
 
 
 
 
מס רכישה: מה דורש החוק וכיצד נקבע התשלום?
לפי חוק מיסוי מקרקעין מחויב כל רוכש של זכות במקרקעין להגיש למיסוי מקרקעין הצהרה בדבר הרכישה. כמו כן, עליו לשלם מס רכישה בהתאם למדרגות הקבועות בחוק.
 
 
 
 
 
על חשיבותו של עורך דין לענייני מקרקעין במסגרת ביצוע עסקת נדל"ן
קניית דירה נחשב לצעד כלכלי משמעותי, אשר הישראלי הממוצע עושה לפחות פעם אחת בחייו. לכן, במסגרת עסקאות נדל"ן, אסור לוותר על שרותיו של עורך דין מקרקעין מקצועי, מנוסה ואמין.
 
 
 
 
 
פינוי מושכר: איך מסלקים זר שמשתלט על הנכס או שוכר שאינו מעוניין לעזוב?
מה לעשות כשזר משתלט לכם על הנכס? איך מסלקים שוכר שאינו מעונין להסתלק? בעלי נכסים רבים עומדים חסרי אונים אל מול פולשים, משיגי גבול ומי שהיו עד לאחרונה שוכרים העושים בנכס כבתוך שלהם. אבל החדשות הטובות הן - שיש פתרון!